KONST / Litografier / Färglitografi 11628041
nr 1162 8041
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), Ett-två-tre, signerad och numrerad 123/160, motivet: 38x50
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 februari 2018
kl 18:52:05
8/2 00:06:36
12 feb
Specialauktion Jorgo Krallis
Specialauktion med verk av grekisk-svenske konstnären Jorgo Krallis.
Läs mer om Specialauktion Jorgo Krallis
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis